Névnap

Ma Helén napja van. Holnap Teréz napja lesz.

Látogatók

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa51
mod_vvisit_counterTegnap61
mod_vvisit_counterA héten51
mod_vvisit_counterHónapban707
mod_vvisit_counterÖssz:1083041

Tartalom keresés

Tartalom találatai : 113658

Keleti technikák

 

Thai masszázs
A thai masszázs több száz éves hagyományokon alapuló, ősi, távol-keleti masszázs, mely alapvetően eltér az európaitól. Ez az úgynevezett száraz-masszázs, amely egyéb technikákkal ellentétben nem használ olajat, krémet. Nem az izmokat, hanem az akupresszúrás pontokat ingerlik nyomásos technikával.

 


 

Masayuki/Yumeiho
A yumeiho eredetének gyökerei a Shaolin-iskoláig vezetnek vissza. A továbbfejlesztett változat kidolgozása és elméleti megalapozása a japán Masayuki nevéhez fűződik.
Az emberi test eredeti állapota a szimmetria. Ha a test szimmetrikus, akkor izmai, kötőszövetei lazák, a vér és energia keringése megfelelő. Ha ez az optimális állapot felborul, akkor mozgásszervi problémák mellett kialakulhatnak belszervi eltérések is.
A yumeiho a testszimmetria helyreállításával, az izmok lazításával és a meridiánenergia harmonizálásával fejti ki egészségmegőrző hatását.
A Yumeiho kifejezetten jó a hát-, derék-, és lábfájdalmakra, a fejfájás egyes fajtáira, idegbecsípődésekre, gerincsérvre, és a különböző tartási hibák megelőzésére, javítására, rehabilitációjára.

 


 

Kiropraktikus masszázs
A kiropraktika olyan módszer, melynek fő szakterülete a gerinc, annak nyaki, háti, derék és keresztcsonti részei, az ezeket alkotó csigolyák, porckorongok, ízületek, és különösen a gerincből kilépő idegek. A kiropraktika egyrészt azon a biológiai törvényen alapul, hogy a szervezetben megvan a gyógyulásra való képesség, másrészt azon az élettani tényen, hogy a szervezet fő vezérlő rendszere az idegrendszer, mely minden más rendszer és szerv muködését irányítja, szabályozza.
A kiropraktika központi elve, hogy ha a gerinc csigolyái rendellenesen elmozdulnak és berögzülnek (ezt nevezzük ízületi blokknak), irritálják a kilépő idegeket, vagyis az idegrendszert. Ennek következtében az adott beidegzett izmokban, testrészekben és belső szervekben fájdalom, működési zavar, kóros állapot alakul ki. Ha vizsgálat során kitapinthatók az elmozdult csigolyák és azok lazitással és nyújtással majd izületi kimozgatással helyreigazíthatók akkor, ez felszabadítja az idegeket a nyomás alól, ezáltal hozzásegíti a testet a gyógyuláshoz.

 


 

Shi-atsu (energiavonalak mentén történő nyomópont) masszázs
A shiatsu masszázs japán kezelési módszer, amelynek alapjai a kínai orvoslásban gyökereznek. E szerint az ősi tapasztalattudomány szerint az ember abból az energiából táplálkozik, amely a testet behálózó meridiánokban áramlik. Ha az energia áramlását nem gátolja semmi, akkor az szabadon áramlik, és az ember jól érzi magát. Amennyiben az áramlás gátolt, akkor kellemetlenül érezhetjük magunkat, és végül kialakulhatnak különböző betegségek. Shiatsu-kezelés által elérhetőek azok a csatornák, amelyben az energiaáramlást ösztönözni lehet egy gyengéd nyomással.

 


 

Taping
A Taping egy olyan funkcionális rögzítési technika, amely szelektíven rögzít és tehermentesít sérült, vagy instabil izületeket, tehermentesít túlterhelt, gyulladt képleteket, megelőzi számtalan sportsérülés kialakulását.

Rendkívül jól alkalmazható bokaízületi ficam esetén, amikor a szalagok sérülése nem indikál műtéti beavatkozást. Egy jól felhelyezett, rugalmatlan ragasztócsíkokból összeállított kötés megakadályozza, hogy a boka a sérülés irányába mozogjon, tehát teljes nyugalmat nyújt a sérült szalagok gyógyulásához. Ugyanakkor a többi mozgásirányt szabadon hagyja, így a sérült könnyedén mozoghat benne. Ez hatalmas előnyt jelent egy gipszrögzítéssel szemben, mert az izmok nem sorvadnak el a mozgáshiánytól, illetve a tape állandó nyomást biztosít a nyirokkeringés számára, így az ödéma hamarabb húzódik vissza. Hasonló módon rögzíthető a sérült váll- és térdízület, azzal a különbséggel, hogy itt rugalmas anyagokat használunk, biztosítva a nagy mozgásszabadsággal bíró ízületek zavartalan működését. (A módszer nem minden esetben használható)

 


Kinesio taping - Az eredeti Japán terápia
Vezető orvosok, masszőrök, gyógytornászok, terapeuták használják a 30 évvel ezelőtt útjára indított módszert. A Kinesio Taping olyan technika, amely a test öngyógyító képességére épül. A Kinesio Taping hatékonyságát az ideg- és keringési rendszeren keresztül fejti ki.

Az izmok nem csupán a testrészek mozgatására hivatottak, hanem az ér- és nyirokkeringés, valamint a testhőmérséklet ellenőrzésére is. Ezért az izomelégtelenségek számos tünet kialakulásához vezethetnek. Tehát az izmok kezelése történik annak érdekében, hogy a test öngyógyító folyamata meginduljon.

Rugalmas szalagok alkalmazásával elérhető, hogy az izmokat kívülről is segíteni lehet. A Kinesio Tape alkalmazásával teljesen új út nyílik az idegrendszer, az izmok és szervezet kezeléséhez.

Felhasználási lehetőségek:

Bármely fájdalom esetén a megelozésben, funkcionális problémák támogatásában:

 

  • Traumatológia
  • Orthopedia
    • Arthrosios gerinc és porckorong problémák esetén
    • Sí-problémák, ishialgia
  • Sebészet
  • Nőgyógyászat
  • Neurológiai kórképeknél
  • Sport területén való használata (sportsérülések- funkcionális problémák megoldására)
    • Izomfeszülés oldására
    • Epicondilitis (tenisz-, golf- és dobókönyök)
    • Carpal -tunel -szindróma
    • Patella korrekciók
    • Mechanikai és funkcionális taping
    • Reflektórikus hatások kihasználása a tapinggel
    • Lymphtape lehetőségek, alapok, terápiás lehetőségek, problémás területek kezelése, különleges ragasztások (nyirok ödémák kezelése)
    • Crosstape lehetőségek és kombinációs lehetőségei a problémák segítésében
    • Kinetikus láncok és a Kinesio Taping lehetőségei
    • Myofasciális láncok és a Kinesio Taping lehetőségei
    • Reflexzónák és a Kinesio Taping lehetőségei








Stretching - jóga alapjaira épülő nyújtás
A stretching hasznos a sérülések megelőzésére illetve kezelésére egyaránt.
Ha a stretchinget megelőzésre használjuk, akkor ez biztosítja az izmok rugalmasságát, így a sérülések kialakulásának kockázata jóval kisebb. Ennek az az oka, hogy ha az izmok szélesebb tartományban mozognak passzívan, akkor kevésbé lesznek rugalmatlanok az aktív helyzetekben.
Stretching alkalmával az izmok nyújtása és lazítása a cél, amely segítségével rendbe hozhatjuk a sérült rostokat, visszarendezhetjük az izmokat.

 

 

vissza az oldal tetejére

 


 
Páni András sport masszőr weboldala, Powered by Joomla! and IHInet web hosting